Parafia Stare Kurowo – kościół parafialny p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła, poprotestancki, neogotycki, zbudowany w 1877 r.; poświęcony 7 października 1945 r. pod tytułem Imienia NMP, w dniu 27 maja 1947 r. Administrator Apostolski w czasie wizytacji dokonał zmiany tytułu kościoła na św. Apostołów Piotra i Pawła; kościół jednonawowy, posiada charakterystyczną wieżę z murowanym hełmem, dach przykryty blachą cynkową; konsekrowany 21 grudnia 1986 r.

Parafia Stare Kurowo – kościół parafialny. W latach osiemdziesiątych XX w. świątynia otrzymuje nowy wystrój, m. in. w prezbiterium umieszczono Ostatnią Wieczerzę wykonaną w dębie; ściany pokryte obrazami malowanymi na tynku. Przy prezbiterium dwie figury świętych Apostołów:  Piotra i Pawła, przywiezione z Zabłotowa (Archidiecezja Lwowska) w 1945 r. przez ks. Michała Rozlepiłę.

Parafia Stare Kurowo – kościół filialny p. w. św. Michała Arch. i św. Stanisława Kostki w Błotnicy, poprotestancki, gotyk, zbudowany w XIX w.; poświęcony 29 września 1946 r.; odrestaurowany w latach osiemdziesiątych XX w.

Parafia Stare Kurowo – kościół filialny p. w. św. Barbary w Głęboczku, poprotestancki, zbudowany w XIX w.; poświęcony 4 grudnia 1946 r.; wyremontowany w latach dziewięćdziesiątych XX w.

Parafia Stare Kurowo – kościół filialny p. w. Narodzenia NMP w Łącznicy, poprotestancki, neoromański, zbudowany w XIX w.; poświęcony 8 maja 1946 roku, odnowiony w latach osiemdziesiątych XX w.

Parafia Stare Kurowo – kościół filialny p. w. MB Szkaplerznej w Nowym Kurowie, poprotestancki, neogotyk, zbudowany w 1900 r.;  poświęcony 16 lipca 1946 r.; odnowiony w latach dziewięćdziesiątych XX w. Przy kościele dom formacyjny (nowicjat) Zgromadzenia SS. Jezusa Miłosiernego.

Parafia Stare Kurowo – kościół filialny p. w. MB Nieustającej Pomocy w Pławinie, poprotestancki, zbudowany w XIX wieku; poświęcony 20 czerwca 1946 r.; wyremontowany w w latach dziewięćdziesiątych XX.